WHITE LIES - DEATH

Nowi studenci Politechniki Poznańskiej

KATEGORIA: Studia

W tym roku 6235 kandydatów wzięło udział w rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia na Politechnice Poznańskiej. W porównaniu z rokiem ubiegłym było to o 170 kandydatów więcej.

W pierwszej turze rekrutacji spośród 37 kierunków studiów kandydaci w sumie wskazali 21 962 preferencji (jeden kandydat mógł wskazać kilka kierunków, na których chciałby studiować). Na rok akademicki 2020/2021 Politechnika Poznańska mogła przyjąć w sumie 4190 studentów - oznacza to, że w tym roku średnio 1,5 kandydata przypadało na miejsce, a biorąc pod uwagę wszystkie wybrane preferencje 5,2 kandydata na miejsce. 

Najpopularniejsze kierunki  w tym roku to: Architektura wnętrz, Architektura (Architecture), Inżynieria farmaceutyczna, Inżynieria zarządzania,  Sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence), Logistyka oraz  Mechatronika.

Politechnika Poznańska kształci na 9 wydziałach, gdzie realizowanych jest łącznie 37 kierunków studiów. Na PP studiuje ponad 16 tysięcy studentów studiów I i II stopnia, studiów doktoranckich oraz studiów podyplomowych. O ich wykształcenie troszczy się ponad 1300 nauczycieli akademickich. Oferta dydaktyczna Politechniki Poznańskiej jest nowoczesna i dostosowana do wymogów stawianych przez pracodawców nie tylko krajowych, ale i zagranicznych.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK