MAREK NIEDZIELSKI - WIDMO

Konkurs #FakeHunter Challenge

KATEGORIA: Poznań

Polska Agencja Prasowa razem z GovTech Polska startują z międzynarodowym konkursem #FakeHunter Challenge, którego ideą jest wyłapywanie i weryfikowanie fałszywych informacji w internecie.
 
O tym, jak ważna jest walka z fake newsami pokazał czas pandemii koronawirusa, kiedy w sieci zaczęły pojawiać się teorie spiskowe, próbujące udowadniać, że np. noszenie maseczek jest groźne dla zdrowia, a chorobę Covid-19 wywołuje technologia 5G. Organizatorzy konkursu chcą, by podstawą do wyrabiania sobie opinii przez odbiorców były fakty.

Konkurs skierowany jest do wszystkich użytkowników Internetu posługujących się językiem polskim lub angielskim, bez względu na wiek. W ciągu trzech dni zarejestrowane zespoły, liczące do 5 osób, za pomocą m.in. specjalnej aplikacji, będą mogły zgłaszać fake newsy, tworzyć raporty fact checkingowe i podawać źródła nierzetelnych informacji.

Konkurs odbędzie się w dniach 13-15 listopada.

Szczegóły
https://fakehunter.pap.pl/challenge

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK