HELPERS' GENERATION

KATEGORIA: Studia

Ruszyła wiosenna odsłona XII edycji akcji HELPERS’GENERATION, w którą włączają się studenci z całej Polski, by nieść pomoc pacjentom chorującym na nowotwory krwi. Pomimo że nie mogą przeprowadzić stacjonarnych akcji rejestracji na swoich uczelniach, to nie poddają się i nadal będą rejestrować potencjalnych Dawców szpiku – online! W wiosennej odsłonie projektu bierze udział 58 uczelni z całej Polski a akcję koordynować będzie 108 studenckich liderów. Wirtualne akcje na uczelniach, przeprowadzane pod hasłem #HelpersGonnaHelp, potrwają od 1 do 18 kwietnia.

Propagowanie wiedzy o idei dawstwa szpiku oraz rejestracja nowych potencjalnych Dawców szpiku to główne cele studenckiego projektu HELPERS’ GENERATION. Projektu, który niesie realną pomoc osobom, dla których często jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy szpiku. Dzięki dotychczasowym edycjom, studenci zorganizowali łącznie 1272 Dni Dawcy Szpiku, podczas których zarejestrowali aż 131 961 potencjalnych Dawców. Spośród nich 960 osób zostało Dawcą faktycznym, oddając krwiotwórcze komórki macierzyste dla swojego “bliźniaka genetycznego”. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie 1993 studenckich liderów, którzy nie tylko koordynowali projekt i rejestrowali potencjalnych Dawców, ale przede wszystkim edukowali, obalali mity i uświadamiali innych, jak niewiele trzeba zrobić, żeby komuś pomóc. W tegoroczną wiosenną edycję projektu zaangażowało się kolejnych 108 studenckich liderów.

Jak zostać Dawcą szpiku podczas wiosennej edycji HELPERS’ GENERATION? Wystarczy wejść na dedykowaną akcji stronę Fundacji DKMS: www.dkms.pl/student-rejestracja i odpowiedzieć na 5 prostych pytań, które sprawdzą, czy możemy zostać potencjalnym Dawcą szpiku. Jeśli pomyślnie przejdziemy krótki quiz, to kolejnym krokiem będzie wypełnienie formularza rejestracyjnego i zamówienie pakietu do pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzka. To tylko kilka minut, które mogą uratować komuś życie.

Informacje na temat akcji na poszczególnych uczelniach znajdują się w kalendarzu Dni Dawcy na stronie: www.dkms.pl/pl/dni-dawcy.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK