Reprezentacja Polski w hokeju na trawie z wicemistrzostwem Europy!

KATEGORIA: Sport

To największy sukces od osiemnastu lat. Reprezentacja Polski w hokeju na trawie zdobyła srebrny medal podczas rozgrywanych na początku lutego w belgijskim Leuven Halowych Mistrzostw Europy. Zarówno w składzie, jak i w sztabie mnóstwo jest nazwisk związanych z poznańskimi klubami.

W fazie grupowej biało-czerwoni wygrali 4:2 z Belgią i 4:3 z Czechami, co mimo porażek 4:5 z Ukrainą i 5:6 z Portugalią pozwoliło na awans z drugiego miejsca. W półfinale Polacy po karnych zagrywkach wyeliminowali Austrię, a w finale ulegli 3:4 Niemcom. Srebro nie tylko pierwszy medal od 2006 roku, ale też przepustka na Halowe Mistrzostwa Świata w 2025 i Halowe Mistrzostwa Europy w 2026 roku.

Gościem piątkowej audycji Sporting Klub Afera był selekcjoner reprezentacji Polski i trener AZS-u Politechniki Poznańskiej, Dariusz Rachwalski. Porozmawialiśmy nie tylko o owocnym okienku reprezentacyjnym, ale też o tym, co przed nami. Dzień po wywiadzie rozgrywana była ostatnia kolejka rundy zasadniczej halowej Superligi. Duże emocje zapowiadały się szczególnie w dolnej części tabeli. Taką samą liczbę punktów miały bowiem cztery ostatnie zespoły.

Rozmowy z Dariuszem Rachwalskim możecie posłuchać w podcastach Radia Afera w serwisie Spotify.

fot. Polski Hokej na Trawie

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK