Na co stać PSŻ Poznań w sezonie 2024?

KATEGORIA: Sport

Rusza sezon żużlowy w Poznaniu! Pierwsze imprezy w tegorocznym kalendarzu pojawiły się pod datami 7 i 13 kwietnia. To odpowiednio finał Mistrzostw Polski Par Klubowych oraz mecz 1. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi, w którym #OrzechowaOsada PSŻ Poznań zmierzy się z Innpro ROW-em Rybnik.

To nie znaczy, że za kibicami PSŻ-u okres nudy. Drużyna spadła z ligi, by następnie wrócić do niej po wycofaniu się bawarskiego zespołu Landshut Devils, który nie spełnił wymagań organizacyjnych. Podobny los mógł dotknąć „Skorpiony”, bo stadion na Golęcinie nie posiada oświetlenia. W październiku, tuż przed wyborami parlamentarnymi, tymczasowe lampy obiecała spółka Enea, która jednak w końcówce marca wycofała się z podpisanego listu intencyjnego. Ostatecznie pod kątem infrastrukturalnym wszystkie problemy udało się rozwiązać.

Czy happy end będzie też na torze? Drużyna przeszła sporą przebudowę. Nie udało się zatrzymać m.in. Norberta Krakowiaka czy Jonasa Seiferta-Salka, którzy zdecydowali się kontynuować kariery w Krośnie, gdyż… chcieli pozostać na szczeblu 2. Ekstraligi. Utrzymanie z opóźnionym zapłonem spowodowało, że wiele ciekawych nazwisk zdążyło zniknąć z rynku, zanim władze PSŻ-u mogły realnie przystąpić do negocjacji. To oznacza, że „Skorpiony” po raz kolejny celują przede wszystkim w pozostanie na środkowym szczeblu rozgrywkowym.

O jesieni i zimie pełnej zwrotów akcji, a także perspektywach na następne miesiące Michał Rogoziński porozmawiał w audycji Sporting Klub Afera z dziennikarzami żużlowymi zajmującymi się PSŻ-em: Maciejem Brzezińskim (eska.pl) oraz Michałem Urbaniakiem (Żużel w Poznaniu). Programu z 5 kwietnia możecie posłuchać w podcastach Radia Afera w serwisie Spotify.

Poczynania „Skorpionów” będziemy dla Was relacjonować regularnie. Redakcja Afera pojawi się na wszystkich, także wyjazdowych, meczach #OrzechowaOsada PSŻ-u w sezonie 2024. Przygotujemy też dla Was konkursy, w których do wygrania będą wejściówki na ligowe spotkania na Golęcinie. Zostańcie z Aferą!

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK