CARBON Festival powraca!

KATEGORIA: Muzyka

CARBON Silesia Festival wraca z pierwszym ogłoszeniem artystów, którzy 14 i 15 czerwca 
2024 r. wystąpią podczas czwartej odsłony tego nietuzinkowego festiwalu. W czerwcu miłośnicy muzyki elektronicznej ponownie spotkają się w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie elektronika brzmi tak dobrze na terenie postindustrialnej przestrzeni starej kopalni. Czerwiec to idealna okazja, by rozpocząć sezon letnich festiwali.

W programie CARBON Festival znajdziecie idealny zestaw na przygotowanie się do wakacyjnej muzycznej przygody.W tym roku w Zabrzu pojawi się czołówka światowej sceny elektronicznej. Na początek: Vitalic, czyli jedna z największych gwiazd francuskiej sceny. Na koncie ma kilka albumów studyjnych, takich jak "OK Cowboy" i "Voyager", ostatni krążek - Dissidænce Episode 2 ukazał się w 2022 roku.

Po dwuletniej przerwie do Zabrza ponownie zawita znany i lubiany – NTO. Jego energetyczne występy można usłyszeć na największych wydarzeniach a rewelacyjny album „Apnea” współtworzyli tacy goście, jak Paul Kalkbrenner, Kas:st, czy Monolink. Nie zabraknie również przedstawicieli połamanych dźwięków spod szyldu drum`n bass, bowiem na scenie Jungle zagra legenda tego gatunku – Goldie, znany nie tylko z doskonałych produkcji, ale także swojego aktorstwa. Można go było zobaczyć m.in. w kultowym "Przekręcie" Guya Ritchie czy „Świat to za mało” z serii o przygodach Jamesa Bonda.

Na tej samej scenie zobaczymy też rewelacyjnego Zero T, który w ubiegłym roku wydał swój najnowszy i jednocześnie piąty album w karierze. Obydwu dj-ów wspierać będzie podczas ich występów Medic MC. To jeden z najciekawszych MC na brytyjskiej scenie. Elektronicznym setem porwą do tańca również – Rex The Dog oraz Nick Curly. Ten pierwszy kocha nie tylko psy, ale przede wszystkim analogowe brzmienie i syntezatory. Tworzy i gra na żywo przy użyciu samodzielnie zbudowanego syntezatora modularnego i to właśnie z tym instrumentem pojawi się na Carbon Silesia Festival. Nick Curly to dziś jedna z najważniejszych postaci na niemieckiej scenie klubowej. Regularnie występuje na wszystkich znaczących festiwalach, regularnie gra w berlińskim Watergate, Mint Club w Leeds, The Bow w Buenos Aires, w londyńskim Fabric czy barcelońskim Razzmatazz. 

Ale CARBON Festival to również występy krajowych wykonawców oraz najlepszych DJ-ów. Podczas nadchodzącej edycji na kilku scenach usłyszymy m.in.: Beskres, Harland, Jazxing, Jeszcze, Kovvalsky, MKO, Ptakova, Tom Encore, We Draw A i Weikum. Na terenie festiwalu, oprócz muzycznych wrażeń, na uczestników czekać będzie wiele atrakcji, w tym m.in. strefa foodmarket, strefa chill, art zone oraz możliwość zwiedzania wybranych przestrzeni kopalni.

Szczegółowe informacje TU

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK