Epickie spotkanie fanów fantastyki w Bydgoszczy

KATEGORIA: Kultura

Epickie spotkanie fanów fantastyki w Bydgoszczy

Kolejna edycja Bykonu już za nami. Przez dwa dni 20-21.04.2024 spędziliśmy wyjątkowe chwile w urokliwej Bydgoszczy. Tych, którzy byli na konwencie, lub są zainteresowani wzięciem udziału w kolejnej edycji, zapraszamy do przeczytania artykułu.

  Tegoroczny Bykon cieszył się dużym zainteresowaniem i wzięło w nim udział 1880 osób.
Program wydarzenia był bardzo zróżnicowany i znalazło się w nim miejsce na wiele ciekawych prelekcji, spotkań z autorami książek oraz konkursami. Uczestnicy mogli zaopatrzyć się w fantastyczne gadżety oferowane na stoiskach wystawców.

  Bykon, czyli Bydgoski Konwent Multifandomowy, to coroczne wydarzenie, które przyciąga miłośników fantastyki, popkultury i szeroko pojętej twórczości geekowskiej. Odbywający się w sercu Bydgoszczy konwent jest okazją do spotkania się z ludźmi dzielącymi te same pasje, uczestnictwa w inspirujących panelach dyskusyjnych, a także do zanurzenia się w świecie gier, literatury i kultury popularnej.


Program wydarzenia


  Jednym z głównych atutów Bykonu jest niezwykle zróżnicowany program prelekcji i paneli dyskusyjnych. Uczestnicy mają okazję wysłuchać wykładów prowadzonych przez ekspertów w dziedzinach takich jak literatura fantasy, science fiction, kultura japońska, komiksy, filmy i seriale.

  Wśród prelegentów często znajdują się znani autorzy książek, twórcy komiksów, reżyserzy i aktorzy. Dzięki ich obecności, uczestnicy mogą nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale również poznać kulisy powstawania ulubionych dzieł i zadać pytania bezpośrednio twórcom.


Strefa gier i rozrywki

  Bykon to także raj dla miłośników gier – zarówno planszowych, jak i komputerowych. Strefa gier planszowych oferuje szeroki wybór tytułów, od klasycznych po najnowsze, zapewniając rozrywkę dla każdego, niezależnie od wieku i doświadczenia. Turnieje i sesje RPG cieszą się dużą popularnością, dając graczom szansę na rywalizację i zanurzenie się w fantastyczne światy.


Spotkania z autorami i twórcami

  Jednym z najbardziej wyczekiwanych elementów Bykonu są spotkania z autorami książek, twórcami komiksów oraz artystami związanych z szeroko pojętą kulturą geekowską. To wyjątkowa okazja, by zdobyć autograf ulubionego pisarza, zadać mu pytanie dotyczące jego twórczości, a także nabyć książki i komiksy bezpośrednio od twórców. Takie spotkania często inspirują do dalszego zgłębiania literatury i sztuki.


Stoiska wystawców i gadżety

  Na Bykonie nie brakuje także stoisk wystawców oferujących szeroki asortyment gadżetów, książek, komiksów, figurek, ubrań i innych akcesoriów związanych z fantastyką i popkulturą. To doskonała okazja, by wzbogacić swoją kolekcję, nabyć unikatowe przedmioty, czy znaleźć prezent dla bliskiej osoby. Wystawcy przyciągają uwagę bogactwem asortymentu i unikalnością oferowanych produktów, często niedostępnych w regularnej sprzedaży.


Klimat i społeczność


  Bykon to nie tylko prelekcje, gry i stoiska, ale przede wszystkim wyjątkowa atmosfera, a także osoby, którzy tworzą takie wydarzenia. Uczestnicy konwentu to ludzie otwarci i pełni pasji.
Wydarzenie tworzy przestrzeń, w której każdy może poczuć się częścią większej całości, znaleźć nowych przyjaciół i dzielić się swoimi zainteresowaniami.

  Bykon - Bydgoski Konwent Multifandomowy to niezwykłe wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz fanów fantastyki i popkultury. To miejsce, gdzie można czerpać wiedzę, bawić się i nawiązywać nowe znajomości. Dla wielu uczestników jest to najważniejszy punkt roku, który dostarcza niezapomnianych wrażeń i inspiracji na kolejne miesiące. Jeśli jesteś miłośnikiem fantastyki, Bykon to wydarzenie, którego nie możesz przegapić.Przeprowadziłam rozmowy z autorami książek i uczestnikami wydarzenia. Pytania dotyczyły tego, co w ich opinii wyróżniało to wydarzenie i co sprawiło, że było dla nich wartościowe.

„Bykon to jeden z tych konwentów, który darzę sentymentem i na który chętnie wracam. Cenię go za pełną życzliwości atmosferę, dobrą organizację, ciekawe prelekcje i panele”.
Autorka książek Katarzyna Wierzbicka

„Choć na konwencie jestem drugi raz, jest to dla mnie trochę jak powrót do domu. Dobrze jest znów zobaczyć Bydgoszcz i jego fantasy-świrów. Dużo energii, dużo ciepła, a to dopiero kwiecień. Ja, Janusz Stankiewicz i Jarosław Dobrowolski mieliśmy super dyskusję o przemocy i wulgaryzmów, ale to właśnie dzięki Wam mamy z kim rozmawiać. Na pewno zapraszam za rok”.
Autor książek, Feranos

„Zawsze najbardziej interesuje mnie konkurs cosplay. Uwielbiam przebierać się za postaci z gier albo filmów. Za zajęcie miejsca na podium często przewidziane są nagrody”.
Uczestnik konwentu, Mikołaj

„Mnie najbardziej podoba się na konwentach atmosfera. Wszyscy interesujemy się podobnymi rzeczami i bardzo miło spędzamy czas. Uwielbiam też prelekcje i panele, bo zawsze mogę się na nich dowiedzieć czegoś nowego i posłuchać rozmów na interesujące mnie tematy. Kocham fantastykę, filmy, gry i seriale, dlatego zawsze bardzo wyczekuję wszystkich konwentów”.
Uczestniczka konwentu Ewelina


  Konwenty doceniane są za niepowtarzalną atmosferę i uważane za bezpieczną przystań, gdzie każdy dobrze się czuje. W Polsce organizowanych jest wiele wydarzeń tego typu, podczas których możemy wziąć udział w wielu atrakcjach takich jak: prelekcje, spotkania z pisarzami i twórcami, konkursy i panele dyskusyjne.

Emilia Świtalska

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK