HELAINE VIS - FINGERS

Festiwal Sztuki Ludowej

KATEGORIA: Wydarzenie

Data 25 sierpnia
Miejsce
Informacja
Festiwal Sztuki Ludowej to kluczowy projekt Towarzystwa Poligrodzianie.
Jest to unikalne w skali świata przedsięwzięcie, łączące tradycje ze współczesnym podejściem do sztuki, prezentujące nie tylko oryginalne produkty, ale te, które  czerpią inspiracje z kultury ludowej. W ciągu tygodnia mieszkańcy miast Wielkopolski uczestniczyć mogą w koncertach, podczas których prezentują się zespoły folklorystyczne z całego świata. Punktem kulminacyjnym Festiwalu jest rekonstrukcja autentycznego wesela jednego z krajów, przy udziale prawdziwej pary młodej. Po obrzędzie zaślubin w kościele odbywa się wesele w pełnej scenografii, którego uczestnikami są nie tylko zaproszeni goście weselni, ale wszyscy obecni podczas projektu mieszkańcy Poznania i okolic, a także goście  z regionu. Wesele uświetniane jest przez gwiazdę sceny World Music - w tym roku Kapela ze Wsi Warszawa oraz Chłopcy Kontra Basia.
Festiwal Sztuki Ludowej to jedyne przedsięwzięcie o tematyce kultury tradycyjnej tak mocno angażujące publiczność do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Szczegóły znajdziesz TU

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK