Inwazja Barbarzyńców: Mozaika

KATEGORIA:

Data 24 lipca 2019 r. o godz. 18:00
Miejsce Barak Kultury
Informacja
Hacen Sahraoui, Francuz o algierskich korzeniach, który postanowił zamieszkać w Polsce, zaprezentuje różnice między modą afrykańską i europejską. Garnitur i szal zmierzą się z dżelabą i turbanem nie tylko w kontekście praktyczności, ale także symbolicznego znaczenia ubioru.

Ponadto, zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak zawiązać turban i że w gorącym klimacie sztuka ta może uratować życie. Będzie też o dbałości o urodę i zdrowie. Dlaczego obce, pochodzące z innego kontynentu kosmetyki naturalne i środki higieny, jak czarne mydło, argan i patyk do zębów, staja się coraz popularniejsze w Europie? Warsztaty wzbogaci prezentacja darbuki, bębna kielichowego, popularnego na Bliskim Wschodzie i w niektórych częściach Afryki. Zabrzmią rytmy mniej i bardziej znane, ale zawsze ogniste. Nie obędzie się też bez dyskusji z uczestnikami o emigracji, jej twarzach, rodzajach oraz lękach, które emigranci wzbudzają. Jak pokonać ten strach, jak oswoić się z sytuacją, gdy coraz więcej „innych” osiedla się w Polsce. A wszystko zwieńczy historia Hodży Nasreddina, legendarnego mędrca i filozofa, o którego przygodach, mądrości i dowcipie od wielu wieków krążą niezliczone opowieści.

Warsztaty kierowane są do młodzieży (od 10 roku życia) i osób dorosłych.

Wstęp bezpłatny!

Szczegółowe informacje TU

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK