MĘSKIE GRANIE - SOBIE I WAM

XIX Przegląd Folkloru "INTEGRACJE"

KATEGORIA: Wydarzenie

Data 10-18 sierpnia 2019 r.
Miejsce
Informacja
To już XIX edycja Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE będzie zaskakiwać wielkopolską publiczność. Koncert finałowy odbędzie się w Swarzędzu. Festiwal trwać będzie 9 dni od 10 do 18.08.2019 r.

W imprezie weźmie udział 6 grup:z Kolumbii, Indii, Węgier, Bułgarii, Gruzji i Polski. Przegląd rozpocznie się w sobotę, 10 sierpnia koncertem w Nowym Tomyślu, następnie przeniesie się do Grodziska Wielkopolskiego. Poznańska „Biesiada Ludowa” w Parku Wilsona oraz kolorowy korowód ulicą Półwiejską odbędą się w poniedziałek, 12 sierpnia. Przez cały festiwalowy tydzień artyści odwiedzą także Leszno, Wronki, Damasławek, Wrześnię oraz Luboń. Całość zakończy się koncertem finałowym w Swarzędzu przy pływalni 18 sierpnia o 21:00. Poza tym czekają nas wieczory narodowe oraz turniej sportów tradycyjnych – jednym słowem, moc ludowych atrakcji.

W tym roku organizatorzy zwrócili uwagę na patrona roku 2019, którym jest Stanisław Moniuszko. Jego postać łączy z folklorem, więc jednocześnie z Światowym Przeglądem Folkloru INTEGRACJE. Inspiracją tegorocznego hasła była pieśń „Prząśniczka”, której refren zna wielu
z nas: „Kręć się, kręć wrzeciono…”. Wkręć się, kręć – obroty to szczególny element polskich tańców ludowych, ale nie tylko. Można je dostrzec w tanecznych widowiskach z różnych części świata.

Organizatorzy starają się, by festiwalowe koncerty były niesamowitym przeżyciem dla publiczności i uczestników. Podczas koncertu finałowego prezentowane są najlepsze punkty programu zespołów, a do jego organizacji buduje się kilka scen, wykorzystuje kilkadziesiąt reflektorów oraz ponad sto mikrofonów. – Na miejsce koncertu wybieramy co roku inne miejsce, które stanowi urokliwe tło do spektaklu
składającego się z tańca, śpiewu i muzyki
– mówi Dariusz Majchrowicz, dyrektor artystyczny festiwalu. W tym roku jest to także Swarzędz, który podczas poprzedniej edycji zbudował wspaniałą atmosferę na koncercie finałowym i jesteśmy pewni, że będzie tak też podczas tegorocznego festiwalu.

Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne. Szczegóły na stronie www.festiwal.awf.poznan.pl

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK