MUCHY - GALANTERIA

Poznań Surf Film Festival

KATEGORIA: Festiwal

Data 13 grudnia 2019 r. godz. 19:00
Miejsce Kino Rialto
Informacja
Zapraszamy na 2. edycję Poznań Surf Film Festival. Tym razem będzie to z wieczór z BIG WAVE surfingiem. Wyświetlone zostaną filmy nagrodzone na tegorocznym 14-17.11 Warsaw Surf Film Festival #2: SATORI oraz VAGUE À L'ÂME, a na dokładkę polską produkcję Welcome to Hel - film dokumentalny

Program wieczoru:
 19:00 WELCOME TO HEL (Polska 2019, 55 min)
Co czyni z Chałup miejsce tak magnetyczne? Dlaczego każdy, kto raz zagłębi się w niepowtarzalnym klimacie tego miejsca, zawsze tam wraca? Trójka młodych autorów bacznie obserwowała i rejestrowała codzienne funkcjonowanie mieszkańców najsłynniejszych w kraju kempingów w Chałupach – surferów, instruktorów, czy zwykłych urlopowiczów.
Film w oryginalnej wersji językowej

PRZERWA 15 min

20:10 VAGUE À L'ÂME (Francja 2018, 50 min)
Film pokazuje nam jak wygląda życie najlepszych big wave surferów na świecie. Benjamin Sanchis i Shane Dorian zabiorą nas w podróż w poszukiwaniu największych fal. W szalonym tempie odwiedzamy takie miejsca jak Nazaré, Jaws i Mullaghmore. Obraz został nakręcony w rozdzielczości 4K, ale jest to nieco punkowe spojrzenie na absolutny szczyt surfingu. Top momentem filmu jest jazda Benjamina Sanchisa po gigantycznej 30 metrowej fali w Nazaré, upadek z której o mały włos zakończyłby się jego utonięciem. Wyróżnienie od jury na warszawskim festiwalu filmów surfowych!
Film w oryginalnej wersji językowej z angielskimi napisami

PRZERWA 15 min

21:15 SATORI (RPA 2018, 55 min)
Satori oznacza moment oświecenia i zrozumienia natury świata. Pragnienie doznania tego uczucia łączy grupę znajomych, która powstała wokół gigantycznej fali niedaleko Kapsztadu. Dungeons jest często uważany za najtrudniejszy big wave spot na świecie. Dodajmy, że w okolicznych wodach żyje dużo żarłaczy białych, które na Dungeons chętnie żerują a zrozumiemy, dlaczego surfowanie w tym miejscu daje lokalesom poczucie, że żyją tu i teraz.  Zdobywca Grand Jury Prize na warszawskim festiwalu filmów surfowych!
Film w oryginalnej wersji językowej

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK