Whitewater / Eleanor Gray / Yorba

KATEGORIA: Koncert

Data 21 lutego 2020 r. o godz. 20:00
Miejsce CK Zamek: Sala Wielka
Informacja
Whitewater - początki zespołu sięgają 2015 r. Grupa powstała na gruzach formacji K-I-W-I, w której poznali się jej obecni członkowie - Jędrzej Wencka, Szymon Baranowski i Piotr Golimowski. W początkowym okresie działalności skład Whitewater uzupełniał Jason Barwick, frontman The Brew. Po serii koncertów i wydaniu debiutanckiej płyty drogi Whitewater i Jasona Barwicka nieoczekiwanie rozeszły się. W wyniku wewnętrznej rekrutacji Jędrzej stanął za mikrofonem, a do zespołu dołączył na gitarze - Dawid Paszkiewicz. Po tej zmianie członkowie Whitewater zwrócili się w stronę posępnego stoner rocka i energetycznego post grunge’u. Ich brzmienie zdefiniowały oszczędne wokale, przesterowany bas, bogaty aranż perkusyjny i gitary wybrzmiewające gęstym, ciemnym, niskim dźwiękiem. W 2019 r. zespół wydał drugi album pt. "Blackfire".

Eleanor Gray - na scenie zawsze dają z siebie 120%, a poza nią dbają o to, aby w każdym aspekcie być profesjonalistami. Muzyka to ich sposób na życie,  a scena to dla nich środowisko naturalne. Koncerty m.in.  z I Am Giant, Lonely The Brave, Acid Drinkers, Luxtorpedą, happysad, Muchami, Hunterem, Proletaryatem, Bednarkiem czy Comą potwierdziły, że muzyka zespołu, jak i sami muzycy, są gotowi do wydania pierwszego długogrającego albumu.  „K-R-Y-S-T-Y-N-A”. Obecnie zespół pracuje nad drugim krążkiem, na którym usłyszeć będzie można utwory polskojęzyczne. 

Yorba - rockowy zespół z Wrześni, powstały z inicjatywy Kamila (autor tekstów) i Pawła (autor muzyki). Zespół ma na koncie EP-kę "Raz" wydaną w styczniu 2019. W chwili obecnej zbierają fundusze na nagranie płyty. Działalność koncertową zaczęli dopiero po wydaniu EP-ki. Do tej pory udało im się wygrać Bitwę Kapel UAM, co pozwoliło im zagrać na Wielkim Grillowaniu UAM tuż przed Pidżamą Porno.

Od 2013 roku za sprawą cyklu koncertów Gramy u Siebie, CK Zamek promuje lokalną scenę muzyczną. Dotychczas w Sali Wielkiej CK ZAMEK zaprezentowało się kilkadziesiąt grup. W 2020 roku kontynuowana jest odświeżona formuła cyklu, by jeszcze skuteczniej pomóc muzykom w osiągnięciu sukcesu. Podczas trzech koncertów będą prezentować się zespoły albo wykonawcy wybrani przez jury na podstawie zgłoszeń. Do udziału w jury zaproszone zostały osoby związane na co dzień z branżą muzyczną i medialną: Jakub Haplicznik, Marcin Kostaszuk, Mariusz Kwaśniewski, Jacek Mójta, Anna Pawłowska, Izabela Rekowska i Piotr Walczuk.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK