FINK TREE - KOSMOS

MY DREAM HOLIDAY

KATEGORIA: Wystawa

Data 8 maja 2021 o godz. 19:00
Miejsce GALERIA PIEC
Informacja
Na wystawie ,,MY DREAM HOLIDAY" można obejrzeć prace nie tylko studentów Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu , ale także studentów z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, grupy artystycznej ZAWÓD.

MY DREAM HOLIDAY dotyczy wszystkich, gdyż nikt z nas niezależnie od wieku nie znalazł się wcześniej w tej sytuacji.
Im bardziej rygorystyczna była izolacja, tym silniejsza zdawała się potrzeba utrwalania doświadczeń, a dzielenia się tymi zapisanymi. Otoczenie zaczęło się domagać przepracowania. Skazani na echo czterech ścian, zupełnie wystawieni na próbę. A co jeśli jesteśmy tylko fikcją? A co jeśli tylko fantazją? Choć w trakcie pandemii, mieliśmy przyjemność zorganizować wystawę MOSTOWA CRIME, określanej jako sztukę przeciwko przemocy, teraz oddzieleni sanitarnym dyskursem, chcemy pokazać sztukę nie tyle przeciwko zjawisku pandemii co przeciwko niemocy. By przestać czuć się bezradnym wobec codzienności i wobec języka, który rządzi naszym dyskursem. Bo tak przypadkiem, histeria to luksus, na który chwilowo nas nie stać. A więc..
Mamy pastylki na praktycznie wszystko. A domieszką tego jest futryna Galerii Piec. Więc może oddajmy się w urokliwe ramiona sztuki, by wyjść z przewrotności wszelkich skojarzeń z covidem.

LET'S FILL THIS TOWN WITH ARTISTS! Wystawę będzie można obejrzeć również w formie on-line. Link do ekspozycji on-line znaleźć można TU

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK