XIX Ogólnopolski Konkurs Dyrygentów Chóralnych im. prof. Stanisława Kulczyńskiego

KATEGORIA: Wydarzenie

Data 25-27 kwietnia
Miejsce Akademia Muzyczna
Informacja
Konkurs odbędzie się w terminie 25 – 27 kwietnia 2024 roku w siedzibie poznańskiej Akademii Muzycznej, ul. Święty Marcin 87.
 
XIX Ogólnopolski Konkurs Dyrygentów zainicjowany przed laty przez prof. Stanisława Kulczyńskiego to najważniejsza impreza organizowana raz na dwa lata przez Katedrę Dyrygentury Chóralnej poznańskiej Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego. Uczestnikami są studenci studiów I i II stopnia wyższych uczelni muzycznych studiujący na kierunku lub specjalności edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej lub dyrygentura chóralna.

Każda uczelnia może być reprezentowana przez dwóch studentów. Konkurs składa się z trzech etapów. W skład jury wchodzą profesorzy - przedstawiciele wszystkich uczelni muzycznych w Polsce. Jako zespoły wykonawcze biorą udział zarówno chóry poznańskiej Akademii Muzycznej, jak również bydgoskiej, łódzkiej oraz Szkoły Chóralnej im. Jerzego Kurczewskiego Poznaniu.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK