SBB - GOING AWAY

MOVE oraz Sember/ Lubieniecki Duo

KATEGORIA: Koncert

Data 17 kwietnia 2024 o godz. 19:00
Miejsce Klub Dragon
Informacja
Wiosenna edycja spontanicznego cyklu koncertowego zacznie się z wyjątkowym przytupem! Do Dragona wraca improwizujący saksofonista, Brazylijczyk z Portugalii wyposażony w holenderski paszport, czyli Yedo Gibson! Wraz z nim pojawią się debiutanci na naszej scenie, muzycy wszakże uwielbiani i cenieni w niejednym zakamarku świata – brazylijski basista Felipe Zenícola oraz portugalski perkusista João Valinho. Tego ostatniego, podobnie jak Gibsona, świetnie znają miłośnicy albumów wydawanych przez Trybunę Muzyki Spontanicznej, z kolei Zenícola to m.in. stały uczestnik jednego ze składów Paala Nilssena- Love, czyli New Brazilian Funk.

Ta trójka demoluje od ponad dwóch lat sceny całego świata pod nazwą własna MOVE i gra wyjątkowo energetyczną muzykę improwizowaną, dla której punktem wyjścia jest zarówno punk-rock, free-funk, czy noise-rock, jak i najbardziej ekstremalne historie muzyczne zza Wielkiej Wody, czy też Japonii, takie jak Painkiller i Altered States. Będzie głośno, niebywale emocjonalnie, definitywnie nie do zapomnienia.Koncert MOVE poprzedzi intrygująca, improwizowana eksploracja w wydaniu krajowym – zagrają dla nas gitarzysta Michał Sember i akordeonista Ryszard Lubieniecki. Muzycy zbudują spektakl, który z jednej strony będzie nieustannie stawiał pytania o gatunkowe konotacje, z drugiej na tyle poszerzy horyzonty naszej percepcji, że pocisk MOVE będzie mógł z łatwością dokonać naszego całkowitego zniszczenia.Nie przegapcie tego wyjątkowego wieczoru w Dragon Social Club!

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK