FISZ EMADE TWORZYWO - SPEKTRUM BARW

Majówka nad Rusałką

KATEGORIA: Wydarzenie

Data 1-3 maja 2024
Miejsce Rusałka
Informacja
1 maja koncertowy sezon otworzy Zuta - poznański duet, który już na starcie rozgrzeje Was do czerwoności! Tego dnia usłyszycie także coś, czego jeszcze nie było! Po raz pierwszy na żywo - Lor i Dawid Tyszkowski ze wspólnym utworem „PAM PAM PAM".17:00 - Zuta - duet Zuty Lipowicz i Maksa Mikulskiego. Po debiucie na scenie Festiwalu NEXT FEST w kwietniu zeszłego roku ich kariera nabrała tempa. Sukcesywnie zdobywają serca słuchaczy wydając kolejne utwory, które swoją różnorodnością pokazują, że Zuty nie da się jednoznacznie zaszufladkować. Połączenie tanecznych beatów, ejtisowych synthów i energetyzujących gitar oraz sceniczna energia przejmuje kontrolę nad publiką i wyzwala nieskrępowane ruchy bioder. W swoich tekstach Zuta zbiera emocje i historie, które jak kameleon zmieniają swoje znaczenie w zależności od nastroju słuchacza.19:00 - Lor - zespół, w którego skład wchodzą cztery utalentowane dziewczyny pochodzące z Krakowa, wniosły na scenę muzyczną niezwykłą dojrzałość artystyczną, a ich muzyka nie tylko bawi, ale również porusza serca słuchaczy, zapewniając niezapomniane emocjonalne przeżycia na koncertach. Ich twórczość to głos młodego pokolenia, mówiący o sprawach, które często pozostają w ukryciu. Ich prawdziwość i szczerość sprawiają, że zespół wyprzedaje bilety na swoje koncerty w największych miastach w Polsce! Na swoim koncie zespół ma występy na najważniejszych scenach w Polsce i za granicą.21:00 - Dawid Tyszkowski - bardzo uzdolniony, wrażliwy artysta młodego pokolenia, objawienie sceny alternatywnego popu. Osiąga niebywałe sukcesy i liczby niemalże od pierwszego wydanego utworu. Wokalista, kompozytor i autor tekstów, który z muzyką związany jest od dziecka. Jego nieodłącznym atrybutem jest gitara, bez której nie wyobraża sobie pracy. W 2022 roku Dawid Tyszkowski wydał swoją debiutancką EPkę "Nadal nie śpię", nad którą produkcyjnie czuwał Patrick The Pan. 

Drugi dzień majówki to gratka dla fanów hip hopu! Wystąpią:17:00 - Aljas - raperka, która komentuje współczesną rzeczywistość, relacjonuje szukanie własnej tożsamości oraz sięga po tematy klasyczne dla rapu, by ująć je w krzywym zwierciadle. Styl inspirowany nowojorską sceną, przeniesiony na lokalne konteksty. Jej występ zamykał pierwszą edycję festiwalu Great September, zyskując uznanie i zapewniając jej miejsce na OFF Festival 2023. Ważna jest dla niej interakcja z publiką, a jej koncerty charakteryzują się dużą charyzmą oraz energią. 19:00 - Proseko - urodził się i wychował w Bydgoszczy. Od najmłodszych lat miał w sobie olbrzymią wrażliwość na muzykę, która nie dawała mu spokoju. Jego muzyczne fascynacje to mieszanka wielogatunkowa. Z jednej strony fascynują go charyzmatyczne jazzowe kompozycje, z drugiej strony jest fanem rapu.21:00 - Rau Performance - to człowiek wielu talentów i jeden z najbardziej charakterystycznych wykonawców w polskiej muzyce. Produkuje podkłady i rapuje od ponad dekady, był także związany z branżą reklamową i telewizyjną. W trzecim, niezależnie wydanym solowym albumie pt. „Mieszane Uczucia” po raz kolejny udowadnia, że ma wyjątkowe na rapowej scenie poczucie humoru i wyobraźnię, która nie pozwala trzymać się sztywno żadnego kanonu.
Trzeci dzień majówki nad Rusałką to spotkanie z największymi nazwiskami polskiej sceny elektronicznej! 
19:00 - SARAPATA - którzy łączą w sobie wiele skrajności, ale i doświadczeń zdobytych na różnych biegunach muzycznej wędrówki. Zamiłowanie do harmonii wynieśli z towarzyszenia zespołowi Lor czy Paulinie Przybysz oraz ze współtworzenia w przeszłości własnej formacji SALK, w której muzyce - za pomocą głównie klasycznego instrumentarium - snuli senne, niemal baśniowe opowieści. “Po godzinach” odkładali na bok gitary i perkusjonalia, by dać upust swojej największej miłości - muzyce elektronicznej, a dokładniej techno. 21:00 - RYSY - warszawski duet, który tworzą producenci Wojtek Urbański oraz Łukasz Stachurko. Ich muzyka to wypadkowa progresywnych tanecznych rytmów zbudowanych na kanwie niezwykle melancholijnych, a jednocześnie chwytliwych melodii. Od początku swojej działalności zespół skupiał się mocno na aktywności koncertowej. Duet gościł na największych polskich festiwalach, a skład koncertowy był często poszerzany o wokalistów, którzy pojawili się na płycie „Traveler” (Justyna Święs, Baasch i Piotr Zioła).23:00 - Beskres - inicjatywa dwójki z trzech przedstawicieli jednego z najbardziej znanych polskich zespołów - KAMP!. Inspiracje czerpane na przestrzeni długoletniej działalności grupy, oraz otwartość na nowe brzmienia złożyły się w całość projektu djskiego, w skład którego wchodzą Michał Słodowy i Radek Krzyżanowski. BESKRES daje wyraz ich zamiłowaniu do mocniejszych gatunków muzycznych, który w połączeniu z wrażliwością znaną z koncertów oraz dużą inspiracją płynącą z natury daje oryginalny muzyczny mix określany przez nich samych jako Romantic Techno.Wstęp wolny!

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK