Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej

KATEGORIA: Wydarzenie

Data 18-21 kwietnia
Miejsce
Informacja
18-21 kwietnia 2024 odbędzie się siódma edycja Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej, organizowanego przez Bibliotekę Uniwersytecką w Poznaniu i Fundację Instytut Kultury Popularnej we współpracy z Pracownią Komiksu i Powieści Graficznych UAPoznaniu, Biblioteką Raczyńskich, Instytutem Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM, Fundacją Barak Kultury oraz Stowarzyszeniem Fotspot i Galerią Centrala. Jest to jedna z największych imprez komiksowych w Polsce, łącząca w sobie naukowy namysł nad komiksem z dobrą zabawą.

Jak co roku w ramach festiwalu odbędą się:18-19 kwietnia- konferencja naukowa, tym razem poświęcona komiksowym marginesom i marginaliom, w której wezmą udział najważniejsi polscy badacze sztuki komiksowej (m.in. prof. Jerzy Szyłak, dr Adam Rusek, prof. Wojciech Birek), a także znawca komiksu środkowoeuropejskiego Tomáš Prokůpek.20-21 kwietnia- prelekcje (wszystkie odbędą się w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu), podzielone na bloki tematyczne: strefę „Rzeźzina”, superbohaterski, mangowy oraz poświęcony komiksom na pocieszenie, queerowym i czasem trochę dziwnym,- spotkania autorskie m.in. z Bartoszem Minkiewiczem, Falauke, redaktorami antologii "Rzeźzin", twórcami serii „Postapo”, Tomaszem Niewiadomskim, Luko Czakowskim, Łukaszem Godlewskim, Robertem Sienickim, a także Michałem Błażejczykiem, założycielem i wieloletnim redaktorem naczelnym „Zeszytów Komiksowych” – magazynu, który w tym roku obchodzi dwudziestolecie swojego istnienia,- warsztaty dla najmłodszych i tych trochę starszych fanów komiksu oraz pokazy warsztatowe (litograficzne i introligatorskie) przygotowane przez pracowników i studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu – na warsztaty obowiązują zapisy,- wystawy: Bartosza Minkiewicza i Werki Dobro (Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu), magazynu „Warchlaki” (Barak Kultury), Tomasza Niewiadomskiego (Galeria Centrala), młodych artystek niezależnych xuh i javvie (piętro Wydziału Grafiki UAP), a także komiksu dziecięcego w Bibliotece Raczyńskich,- giełda komiksów w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu,- gra miejska polegająca na kompletowaniu pieczątek układających się w minikomiks; dla wszystkich, którzy ukończą grę, przewidziane są dodatkowe gratisy.
WSTĘP WOLNY!

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK