Skonsultuj z Farmaceutą

KATEGORIA: Wydarzenie

Data 13 kwietnia
Miejsce Avenida
Informacja
W sobotę 13 kwietnia w poznańskiej galerii Avenida odbędzie się ogólnopolska akcja edukacyjno-profilaktyczna „Skonsultuj z Farmaceutą”, organizowana przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Poznań. Studenci i absolwenci będą służyć pomocą od 10:00 do 18:00 na poziomie 0.
 
Tegoroczna edycja poświęcona jest Chorobie Niedokrwiennej Serca, czyli Chorobie Wieńcowej. Według danych Ministerstwa Zdrowia w Polsce choruje na nią około 1,6 miliona osób. Powszechne występowania sprawia, że jest uważana za jedną z głównych przyczyn zgonów we współczesnym społeczeństwie. Dlatego naszym celem jest kreowanie świadomości społecznej w zakresie opieki, profilaktyki i odpowiednio wczesnym wykryciu choroby.
 
Akcja „Skonsultuj z Farmaceutą” powstała w celu szerzenia edukacji medycznej, promocji zdrowia oraz samokontroli wśród pacjentów. Wydarzenie od lat cieszy się dużym zainteresowaniem i jest wspaniałą możliwością do wykonania podstawowych badań, w celu dostrzeżenia ewentualnych nieprawidłowości, przy okazji wizyty w galerii. Podczas finału naszej akcji, klienci galerii mogą skorzystać z bezpłatnych pomiarów glikemii i ciśnienia tętniczego krwi. Dokonać analizy składu i masy ciała realizowaną przez studentów należących do SKN Dietetyki Klinicznej. Na stoisku „Apteka natury” odbędzie się edukacja na temat rozsądnego stosowania preparatów ziołowych. W kąciku dla dzieci nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych - dzieci samodzielnie wykonają kolorowe proszki z cukierków pudrowych w opłatkach skrobiowych, za pomocą pistla i moździerza. Na stanowisku z recepturą apteczną, można będzie zapoznać się z niewidoczną częścią pracy farmaceuty w aptece. Dzięki współpracy z Polskim Towarzystwem Studentów Stomatologii oraz Akademickim Stowarzyszeniem Medycyny Ratunkowej i Katastrof zainteresowani nauczą się reagowania w chwilach zagrażających życiu, przypomną sobie pierwszą pomoc oraz odpowiednią profilaktykę i higienę jamy ustnej.
 
W akcję zaangażowani są studenci oraz absolwenci Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, którzy zadbali o przygotowanie merytoryczne wydarzenia oraz jego organizację.
 
Pamiętaj - zdrowie masz tylko jedno. Weź udział w naszej akcji, pokaż sobie i swoim bliskim, że warto o nie dbać i warto rozwijać swoją świadomość w tym temacie. 

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK