KAMIL PIVOT - KAM-CAR

Quadrilateral Sound Exchange + Michał Giżycki / Paweł Doskocz / Michał Joniec

KATEGORIA: Koncert

Data 28 kwietnia
Miejsce Dragon Social Club
Informacja
SLS.VOL. 59 Quadrilateral Sound Exchange + MichałGiżycki / Paweł Doskocz / Michał Joniec

Drgon Social Club z nieskrywaną radością uprzejmie donosi, iż cykl koncertowy Spontaneous Live Series wraz z Dragon Social Club został zaproszony do współorganizowania przedsięwzięcia artystycznego łączącego muzyków improwizujących z Państw tzw. Grupy Wyszehradzkiej, czyli Węgier, Słowacji, Czech i Polski. Projekt afiliuje węgierska inicjatywa Quadrilateral Sound Exchange, której celem jest budowanie pomostów pomiędzy muzykami wymienionego rejonu geograficznego Europy, w szczególności zaś budowania wartości artystycznych poprzez komponowanie improwizujących składów z muzyków, którzy nigdy ze sobą wcześniej nie współpracowali. Innymi słowy …. classical ad hoc formations!

Pomysł zaczerpnięty na wprost z tego wszystkiego, czym jest Spontaneous Music Festival i cykl Spontaneous Live Serries organizowany przez Trybunę Muzyki Spontanicznej i Dragon Social Club jest siódmy rok.

Pierwszym projektem realizowanym w ramach tej kuratorskiej inicjatywy jest koncert, na który właśnie zapraszamy. Zagra dla nas międzynarodowy kwartet ad hoc w składzie: Paulina Owczarek (PL), Daniel Kordik (SK), Jan Mikyska(CZ) oraz Attila Gyárfás (HU). W roli lokalnego suportu wystąpi trio ad hoc w składzie: Michał Giżyck, Paweł Doskocz oraz Michał Joniec.

Koncert, to jednak nie wszystko. Już bowiem wczesnym popołudniem odbędą się warsztaty, które poprowadzą muzycy zaangażowani w projekt:Improvised Music Workshop by ErnőZ. Rubik & Daniel Kordik.
 
28kwietnia 2024, Warsztaty 15.00, Koncert 20.00
Poznań, Dragon Social Club, Zamkowa 3
AdHoc Trio:
Michał Giżycki – saksofony,klarnet basowy
Paweł Doskocz – gitara
Michał Joniec – instrumenty perkusyjne
QuadrilateralSound Exchange:
Paulina Owczarek (PL) – saksofon altowy
Daniel Kordik (SK) - elektronika
Jan Mikyska (CZ) - viola da gamba, gitara elektryczna
Attila Gyárfás (HU) - perkusja, gardon
 
QuadrilateralSound Exchange to międzynarodowy projekt zainicjowany przez Stowarzyszenie Muzyki Improwizowanej „JazzaJ”. Społeczność kuratorów, muzyków i wolontariuszy z siedzibą w Budapeszcie ma 12-letnią historię w kształtowaniu węgierskiej sceny improwizowanej. Łącząc muzyków, którzy nigdy wcześniej ze sobą nie grali, tworzą niepowtarzalne konstelacje artystyczne na każdym koncercie, jaki organizują.

W dniach 23-30 kwietnia Kwartet QSE wyruszyli w trasę, na którą złożą się cztery koncerty i cztery warsztaty realizowane przez muzykówtworzących formację. Łącząc czterech ekscytujących improwizatorów, po jednym z każdego kraju Grupy Wyszehradzkiej, projekt ma na celu zapoczątkowanie zrozumienia, współpracyi inspiracji na tętniących życiem scenach muzykiimprowizowanej w Bratysławie, Pradze,Poznaniu i Budapeszcie. Atrakcyjność projektu zwiększa fakt, że do kwartetu Owczarek-Kordik-Mikyska-Gyárfás w każdym mieście dołączy zespół lokalnej scenyimprowizowanej.
 

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK