Poznańska Noc Debaty

KATEGORIA: Wydarzenie

Data 22-23 czerwca 2024
Miejsce
Informacja
Poznańska Noc Debaty jest projektem organizowanym w formie turnieju debat oksfordzkich. Same debaty są narzędziem edukacyjnym, pozwalającym prowadzić uporządkowaną dyskusję. Turniej jest oceniany przez sędziów, którzy decydują która drużyna, pod względem formy i treści udowodniła swoje racje.
W skład każdej z 36 drużyn wchodzą 4 osoby, które mają przypisane role w debacie. Drużyny stają naprzeciwko siebie w fazie eliminacyjnej, a następnie w fazie pucharowej. Całość wydarzenia ma formułę nocną, inspirowaną Nocą Naukowców oraz Nocą Muzeów, podczas których młodzi ludzie poprzez liczne atrakcje poszerzają swoją wiedzę z zakresu licznych dziedzin naukowych. Poznańska Noc Debaty trwa od 16:00 do 8:00 dnia następnego, zapewniając niezapomniane wrażenia całonocnych dyskusji na rozmaite tematy.Całość wydarzenia jest realizowana w oparciu o pracę wolontaryjną działaczy Fundacji Oratoria oraz osób prywatnych, chętnych tworzyć inkluzywne, oraz skierowane do wszystkich zainteresowanych osób, wydarzenie. Dzięki braku barier wiekowych drużyny mogą składać się z osób młodszych oraz bardziej doświadczonych. Jest to jedno z nielicznych wydarzeń w Polsce, gdzie wszystkie grupy społeczne mają możliwość budować mosty międzypokoleniowe. Zarówno uczniowie, nauczyciele, studenci, osoby dorosłe mają możliwość w swobodnej atmosferze turnieju, debatować oraz opowiadać o swoich pasjach i pomysłach jednocześnie rozwijając swoje kompetencje dialogu.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK