Daniel Kordik & Ernő Z. Rubik / JazzaJ.

KATEGORIA: Wydarzenie

Data 28 kwietnia 2024
Miejsce Klub Dragon
Informacja
Swobodna improwizacja jest często deprecjonowana, traktowana jako coś, co może zrobić każdy. Uważamy, że to prawda – ale w zupełnie innym sensie. Improwizację traktujemy jako formę sztuki społecznej. Oznacza to, że każdy może przyczynić się do zbiorowego działania, bez względu na to, jakie posiada wcześniejsze doświadczenie. Oczywiście im więcej czasu spędzasz na ćwiczeniach, tym bardziej świadomy stajesz się swoich wyborów. Praktyka pomaga odnaleźć i pogłębić zainteresowanie dźwiękami, sytuacją i samą formą sztuki.

Węgierski kompozytor/ improwizator Ernő Zoltán Rubik i perkusista Daniel Kordík oferują bezpieczną przestrzeń do słuchania i swobodnej zabawy, a wszystko po to, by osiągnąć maksymalne możliwości bycia “obecnym” w procesie improwizacji.Jak słuchać? Jak pozostać przy swoich zainteresowaniach i wykorzystać ciekawość grając solo? Jak możemy się razem bawić? Jakie są moje obowiązki – a jakie nie? Jaki mamy kontakt z publicznością? Jak komponować w przestrzeni? Poprzez proste etiudy i rzeczowe dyskusje warsztaty te stanowią punkt wejścia do prawdziwej sztuki wolnej improwizacji, oferując jednocześnie międzynarodowe spotkanie profesjonalistów w definitywnie niehierarchicznej atmosferze.

 Wydarzenie realizowane jest w ramach Quadrilateral Sound Exchange, międzynarodowego projektu zainicjowanego przez Stowarzyszenie Muzyki Improwizowanej. 

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK