Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024

KATEGORIA: Festiwal

Data 20-23 czerwca 2024
Miejsce Katowice
Informacja
Podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka usłyszymy zarówno gwiazdy światowych klubów, jak i przedstawicieli oraz przedstawicielki muzyki jazzowej, eksperymentalnej i offowego popu. Między 20 a 23 czerwca katowicka Strefa Kultury ponownie będzie tętnić pulsem nowej muzyki i przyciągnie tysiące gości z Polski i zagranicy. Program tegorocznej edycji festiwalu tworzą wielkie osobowości muzyki elektronicznej oraz najciekawsi nowi artyści ostatnich lat.

Główną gwiazdą będzie Róisín Murphy, zjawiskowa wokalistka, łącząca wielką charyzmę i wrażliwość z niespożytą energią i przebojowością. Z kolei brytyjski duet Bicep to obecnie jedni z najbardziej cenionych didżejów i producentów brzmień, które uzależniają tysiące fanów na świecie. Zaraźliwe brzmienia przywiozą także Chase & Status, czyli niekwestionowane legendy muzyki drum’n’bass. Ich niedawny set w Boiler Room został zgodnie uznany za jeden z najlepszych w historii tej platformy. Odmienne wątki muzyki elektronicznej zaprezentują tak wybitni artyści, jak m.in. DJ Krush, Kruder & Dorfmeister, Leftfield, Pachanga Boys. Skład festiwalu tworzą także wspaniałe artystki z Polski, jak Nosowska, Daria ze Śląska i wiele innych.

Łącznie podczas 19. edycji festiwalu wystąpi prawie 50 projektów artystycznych. Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści - oto najkrótszy przepis na katowicki festiwal. O sukcesie wydarzenia decyduje także unikatowa lokalizacja. Tauron Nowa Muzyka Katowice jako pierwszy festiwal muzyczny w Polsce zaproponował publiczności możliwość zabawy na terenach postindustrialnych. Pierwsza edycja Nowej Muzyki odbyła się w przestrzeni nieczynnego szybu „Wilson”. Od 2014 roku przestrzeń festiwalu to katowicka Strefa Kultury, która powstała na zrewitalizowanych terenach kopalni węgla kamiennego „Katowice“ w dzielnicy Bogucice. To nowa wizytówka Katowic. Festiwalowe wydarzenia odbywają się w tak zjawiskowych przestrzeniach, jak nowoczesna siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, gmach Międzynarodowego Centrum Kongresowego i teren Muzeum Śląskiego. Festiwalowe kluby to ulokowane pod gołym niebem Sztauwajery i JAZBAR Muchowiec.

Za sprawą Tauron Nowa Muzyka Katowice miasto odwiedza co roku kilkanaście tysięcy osób. Mieszanka śląskiej atmosfery i globalnych zjawisk artystycznych stała się receptą na europejski sukces. Tauron Nowa Muzyka Katowice trzykrotnie (2010, 2012, 2014) został uznany za Najlepszy Mały Festiwal przez European Festival Awards. Działalność festiwalu realizuje również kierunek obrany przez Katowice jako Miasto Muzyki UNESCO. Śląski festiwal przyciąga artystów z całego świata, by umieścić ich w lokalnym kontekście. Tauron Nowa Muzyka Katowice to impreza prawdziwie multidyscyplinarna. Koncertom towarzyszą spektakle teatralne i baletowe, widowiska audiowizualne, wystawy oraz warsztaty poświęcone różnym formom sztuki.

Szeroka stylistyka muzyczna, wysoki poziom artystyczny i organizacyjny oraz wyjątkowa lokalizacja w sercu Górnego Śląska decydują o nieustannie rosnącej popularności festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. Między 20 a 24 czerwca 2024 roku Strefa Kultury w Katowicach ponownie będzie pulsować muzyką i przyciągnie tysiące gości. 

Więcej informacji TU

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK