Dildo Baggins • Żurkowski

KATEGORIA: Koncert

Data 20 czerwca
Miejsce Scena nad Rusałką
Informacja
•Dildo Baggins•
(ur.04.11.2020, zm.12.14.2029) nie powstał z jakiejkolwiek wyższej potrzeby, tylko w myśl idei, że dobry pseudonim musi odnosić się zarówno do seksu, jak i bohaterów kultury masowej. Jest on artystą skończonym, który już w momencie poczęcia poznał dokładną datę swojej śmierci. Dildo Baggins nie ma twarzy, dlatego też nie może jej stracić bez względu na to co wyśpiewa albo przemilczy w swojej twórczości.
Dildo Baggins zadebiutował w 2021 roku albumem “Dla wszystkich dziewczyn nie dla wszystkich chłopców”, który - cytując dyr. muzycznego Radia Wnet - znacznie namieszał na polskiej arenie muzycznej, zdobywając tytuł ALBUMU ROKU. W październiku 2023 roku Dildo Baggins wypuścił na świat drugi album - “Samozadowolenie” z gościnnym udziałem Swiernalisa, Żurkowskiego oraz Panilas.

•Żurkowski•
Grupa założona w 2016 roku przez Łukasza Żurkowskiego - wokalistę, gitarzystę, autora tekstów oraz kompozytora. Muzycznie oscyluje wokół alternatywnego rocka z silnym wsparciem brzmień elektronicznych. W 2019 zespół z utworem "Ciemność" zwyciężył w konkursie Męskie Granie Young i wystąpił na scenie MG w Żywcu. W tym samym roku Żurkowski zagrał koncert w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, niejednokrotnie też dzielił scenę z takimi zespołami jak ORGANEK czy COMA.
Druga płyty Żurkowskiego ukazała się na początku 2022 i z miejsca zdobyła serca słuchaczy gitarowego grania - świadczą o tym znakomite recenzje i wywiady udzielone dla Wysokich Obcasów, Teraz Rocka czy Polityki, a także miejsca w pierwszej dziesiątce takich list przebojów jak Eska Rock, Antyradio oraz Radio 357. Do tej pory zespół zrealizował z sukcesem autorską trasę promocyjną oraz zagrał dwukrotnie na Męskim Graniu i wystąpił na scenie głównej festiwalu Pol’and’Rock, a w 2023 ukazała się jego kolejna płyta "Lipcowi" wydana przy współpracy z Instytutem Pileckiego.

Wstęp wolny!

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK