Bielizna

KATEGORIA: Koncert

Data 22 czerwca
Miejsce CK Nowe Amore
Informacja
Zespół Bielizna powstał w 1984 roku w Gdańsku. Od początkucentralną postacią zespołu jest autor tekstów i wokalista Jarek Janiszewski. Oprócz Janiszewskiego, pierwszy skład tworzyli Jarosław Figura (gitara), Zbigniew Koziarowski (gitara), Radavan Jacuniak (bas) i Andrzej Jarmakowicz (perkusja).

Pierwszy występ grupy odbył się 16 marca 1985 roku wgdańskim klubie Burdel. W roku następnym Bielizna zagrała m.in. W Jarocinie oraz na festiwalach Poza Kontrolą w Warszawie i Nowa Scena w Sopocie. Muzycy początkowo zafascynowani punk rockiem, wkrótce wypracowali swój własny styl, bliższy popowi, oparty na niemal pastelowych gitarach, a przede wszystkim na charakterystycznym sposobie podawania dowcipnych tekstów przez Janiszewskiego. Pierwsza płyta Bielizny, "Taniec lekkich goryli", z 1989 roku, nagrana została w składzie poszerzonym o Adriannę Tesmer i Jacka Gajdusa, grających na instrumentach dętych i dmuchanych. Piosenki "Stefan" i "Prywatne życie kasjerki PKP", stały się największymi przebojami w całej historii grupy. W 2009 roku nakładem SP Records ukazały się reedycje płyt "Obrazki z wystawki" i "Bielizna".

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK