HUM - MS. LAZARUS

Festiwal Czas Letni

KATEGORIA: Festiwal

Data 10-14 lipca 2024
Miejsce Poznań
Informacja
Czas Letni jako jedyny festiwal zbiera w sobie ulubione sposoby poznaniaków na spędzanie lata w mieście i zaprasza do poznawania nowych zajawek wszystkimi zmysłami. 

Program Czasu Letniego jest bogaty i każdy znajdzie w nim coś dla siebie, a stali bywalcy Short Waves Festival – innego projektu realizowanego od lat przez Fundację Ad Arte – na pewno z chęcią wrócą na znane im już wcześniej sekcje filmowe.

Co nas czeka?

Urban View - konkurs filmów skupiających się na życiu miast, architekturze i urbanistyce. Dwa zestawy międzynarodowych shortów wyselekcjonowanych przez Ygora Gamę to przegląd najświeższego i najlepszego kina w tej tematyce.

Long Story Short - pokazy odbędą się w Parku przy Starym Browarze. Pełny metraż zestawiamy z krótkim, pokazując, w jaki sposób te dwie różne formy mogą ze sobą korespondować. Program tej sekcji składać się będzie z par filmów polskich oraz ukraińskich.

Kino na Czasie Letnim - kino pod chmurką, czego najlepszym przykładem są uwielbiane przez mieszkańców Poznania projekcje Random Garden Cinema. Ich idea wypływa z chęci wkroczenia z filmem w nieoczywiste przestrzenie ogródków, działek, podwórek i zielonych dziedzińców. To w tych miejscach, w sąsiedzkiej atmosferze spędzamy wspólnie festiwalowe wieczory. Dokładna lokalizacja i program do samego dnia wydarzenia pozostają tajemnicą dla posiadaczy biletów!

Konkurs MOVES - coś dla miłośników tańca i szeroko pojętego ruchu. Pokazy odbędą się w Polskim Teatrze Tańca. Ta sekcja łączy się również  z tanecznymi warsztatami i pokazem filmów dla najmłodszych uczestników Festiwalu!

Koncert Otwarcia - zespół BłotoNocny Targ Towarzyski
Skład, którego brzmienie mocno osadzone jest w hip-hopowych groovach, odwołujących się bardzo luźno do brzmienia lat 90. Jest to muzyka, której siła leży w bębnach i basie, potrafi zahipnotyzować i sprawić, że ciało rusza się samo, a doświadczycie jej w przestrzeni.

Wieczór otwarcia to nie tylko koncert, bo muzyka również zagości na ekranie. Po raz pierwszy zaprezentujemy selekcję ogólnopolskiego konkursu teledysków Klip Bait. Pomysł narodził się z chęci poszerzenia skali Konkursu Muza z Fyrtla obecnego od dwóch lat na lokalnym festiwalu OFF Jeżyce, dlatego tym razem zaprosiliśmy do udziału nie tylko poznańskich artystów, ale osoby robiące klipy i muzykę w całej Polsce! Wśród wybranych teledysków nie zabraknie szerokiej gamy gatunkowej i stylistycznej, nowatorskich rozwiązań i letniego klimatu.

Lata najlepiej doświadczamy wtedy, kiedy odbieramy je całym sobą, dlatego w programie Festiwalu znajduje się również :

Sekcja Kierowani Zmysłem
  • tatuatorskie walk-iny w studiu Niepokój
  • warsztaty roślinne z Czarną Ziemią
  • lekcja parzenia japońskiej herbaty w Happa To Mame
  • pokaz mody i warsztaty stylizacji vintage w Kula Lump 
  • niezwykła terapia dźwiękiem dzięki Sonora Sound Tube
Czas Letni w Ruchu
  • warsztaty wspinaczkowe z Climb Mind - ścianki United Climbing  
  • poćwiczymy również wspólnie naszą mobilność, sprawdzimy jak skutecznie trenować na drążkach i zaprosimy zarówno tych początkujących, jak i zaawansowanych do plenerowych sesji jogi
Tkanka Miejska - sekcją, której przyświecają działania w obrębie field recordingu. Nauczymy się jak z bliska słuchać dźwięków otoczenia i jak taki materiał kreatywnie wykorzystywać – w teorii w formie wykładowej, ale i w praktyce, bo razem nagrywając faunę, florę i dźwięki miasta wybierzemy się na spływ kajakowy Wartą! Nie tylko na wodzie odkryjemy Poznań, bo cykl obejmuje też spacer miejski o charakterze sensorycznym kierowany do osób Głuchych i niedosłyszących, uzupełniony o manualno-plastyczny warsztat. 

W trakcie Czasu Letniego po raz kolejny zaleje nas też Fala Gorąca.
Heat Waves - będziemy tańczyć i bawić się do Cumbii, czyli kolumbijskiego gatunku muzycznego, przy którego dźwiękach nogi ruszają się same! Naszym zdaniem lato to jednak nie tylko taniec do rana, ale i chęć, aby położyć się na trawie i zresetować.Okazję do tego damy uczestnikom Festiwalu w ramach Ogrodu Dźwięków, w którym w stan błogiej relaksacji swoimi Live Actami wprowadzą nas duety ETNOBOTANIKA i Distnict Memories.

Harmonogram dostępny na Festiwal Czas Letni

 

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK