Kultura w czasach zarazy vol. 2

KATEGORIA: Kultura

Mijają właśnie dwa tygodnie, od kiedy instytucje kulturalne zawiesiły swoją działalność. Niecierpliwie czekamy, aż ponownie będziemy mogli wybrać się na spektakle, spotkania autorskie i seanse kinowe. Tymczasem korzystamy z kultury online.

W zeszłym tygodniu razem z Barakiem Kultury wyruszyliśmy w internetową podróż do Europy Zachodniej. Teraz czas na Australię, po której oprowadzi nas dziennikarz i podróżnik, Radosław Nawrot. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Barak Travel”.

Fundacja Malta w ostatnią niedzielę udostępniła nagranie „Czarodziejskiej góry” – opery Pawła Mykietyna, której premiera odbyła się podczas 25. edycji Malta Festival Poznań. Tym samym rozpoczęła cykl, w którym dzieli się z internautami festiwalowymi projektami.

W najbliższą sobotę o 17:00 Polski Teatr Tańca zaprasza na kolejną odsłonę „Rozmównicy”, tym razem w wersji online. Spotkanie będzie poświęcone związkom ruchu, tańca i książki. O tytułowych „tańcach książek” będzie opowiadać historyczka sztuki, Barbara Górecka.

Czas kwarantanny to dobra okazja, aby podszkolić pasje, odkładane zazwyczaj przez codzienne obowiązki. Galeria Pix.House oferuje bezpłatne konsultacje w zakresie fotografii dokumentalnej i reporterskiej, które prowadzą Mariusz Forecki, Adrian Wykrota i Michał Adamski. Pierwsze z nich odbędą się 26 marca.

Wydawnictwo Poznańskie
zastępuje tradycyjne spotkania autorskie tymi wirtualnymi. Pod hasłem „literackich herbat” proponuje rozmowy z pisarzami i poetkami. Każde wtorkowe  i czwartkowe popołudnie możemy spędzić na rozmowie z autorami związanymi z wydawnictwem.

29 marca, czyli w 88 dzień roku (88 to także liczba klawiszy fortepianu), przypada Dzień Pianina. Chociaż w tym roku nie będziemy mogli świętować go, uczestnicząc w koncertach na żywo, organizatorzy Piano Day Poznań zrekompensowali nam to transmisją koncertu Michała Kmieciaka. Widzimy się przed ekranami 28 marca o godzinie 20:00.

Okoliczności pokrzyżowały także plany Sceny Roboczej, która w tym tygodniu w ramach przygotowań do spektaklu „Wszystko się zmieni” miała organizować warsztaty z nadziei. Mimo przeciwności nadzieja pozostała. Warsztaty dotyczące przyszłości w czasach kryzysu klimatycznego odbywać się będą w Internecie w dwóch turach: 28 marca i 4 kwietnia.

Po więcej kulturalnych propozycji odsyłamy tutaj.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK