ON AIR:

Sabotaż kulturalny

Teatr, kino, wystawy, festiwale. Na co się wybrać, dokąd pójść, gdzie dzieje się coś ciekawego? Sabotażyści przeczesują miasto w poszukiwaniu najciekawszych wydarzeń kulturalnych.  Zaglądają do teatrów, kin, na wystawy, do muzeów, chodzą na festiwale. Przykładają ucho do każdej pulsującej kulturą ściany: szacownych instytucji czy alternatywnych miejscówek.  W Sabotażu kulturalnym znajdziecie zapowiedzi, ciekawych gości, relacje, wywiady i konkursy.  Audycja poświęcona kulturze trzy razy w tygodniu. Sabotaż – i wiesz.

Ostatnio zagrane

 • 17:18 NINE INCH NAILS - DEAR WORLD,
 • 17:06 ARCADE FIRE - EVERYTHING NOW
 • 16:57 KROKI - EYES
 • 16:51 EABS - FREE WITCH AND NO BRA QUEEN / SULT
 • 16:47 EABS - WALTZING BEYOND (THE SONG ON THE DAY THE WORLD ENDS)
 • 16:34 TACO HEMINGWAY - TO BY BYŁO NA TYLE
 • 16:28 MĘSKIE GRANIE - JUTRO JEST DZIŚ

Patronaty Wydarzenia, koncerty, imprezy...

Etno Festiwal na Wyspie Edwarda

Data: 25 czerwca 2017 r. w godz. 14:00 do 21:00 Festiwal

Ludożercy Z Innej Wsi, Pangraj, Rahat i Nowy Folklor Afro-Polski podczas 1. edycji folkowego spotkania muzyczno-kulturalnego.

Gardłoryki Festiwal

Data: 1 lipca 2017 r. Festiwal

5. edycja festiwalu!

Warta Cup 2017

Data: 2 lipca 2017 r. start godzina 9:00 Koncert

Turniej siatkówki plażowej Warta Cup 2017.

Kongres Autonomia

Data: 30 czerwca-2 lipca 2017 r. Wydarzenie

Finał projektu.

10. Festiwal Jeździecki Baborówko

Data: 30 czerwca-2 lipca 2017 r. Festiwal

Jubileuszowa edycja zawodów!

Dixie Company

Data: 8 lipca 2017 r. o godz. 19:00 Koncert

W ramach cyklu Kulturalny Stary Rynek.

PŁYTA TYGODNIA

ROYAL BLOOD - HOW DID WE GET SO DARK?

Brytyjski duet Royal Blood po trzech latach milczenia powrócił. Grupa wydała właśnie swoje najnowsze dzieło – drugi album studyjny zatytułowany How Did We Get So Dark?. Mike Kerr i Ben Thatcher pracowali nad nowymi piosenkami w Burbank, w Kalifornii, w dość zrelaksowanej atmosferze. – W nocy imprezowaliśmy, w dzień pisaliśmy piosenki – wyjaśnia Mike. Efektem pobytu w USA jest ponoć aż 50 utworów. 10 spośród nich pojawiło się na drugiej płycie zespołu. Album promują utwory "Lights Out", "Hook, Line & Sinker" oraz "I Only Lie When I Love You".

Przypomnijmy, że Royal Blood znów zagrają na festiwalu Open'er w Gdyni, a stanie się to 28 czerwca 2017 roku. Kiedy Mike (gitara basowa, wokal) i Ben (perkusja) pojawili się na Open'erze w 2014 roku, reakcje publiczności na ich muzykę były tak żywiołowe, że organizatorzy musieli później wymienić część podłogi na Alterstage.

Od 2014 roku Royal Blood stali się jednym z najpopularniejszych zespołów z Wielkiej Brytanii. Muzykę Mike'a i Bena chwalił sam Jimmy Page, legenda rocka, filar Led Zeppelin, który wybrał się na koncert młodszych kolegów po fachu.

Debiutancki imienny album formacji miał premierę 25 sierpnia 2014 roku. Otrzymał nominację do Mercury Prize, zdobył szczyt brytyjskiej listy i pokrył się na Wyspach platyną. Kapela w 2016 roku nagrała piosenkę "Where Are You Now" na soundtrack do serialu "Vinyl" (utwór znajduje się również na płycie How Did We Get So Dark?).

Nowości muzyczne

 • RADIOHEAD - I PROMISE
 • ARCADE FIRE - EVERYTHING NOW
 • KASABIAN - BLESS THIS ACID HOUSE
 • KRZYSZTOF ZALEWSKI - POLSKO
 • ROSALIE. - SO GOOD